Przedostatnie dwie, IX i X Runda Pucharu rozegrane zostały na torze AWIX Racing Arena w Toruniu w ostatni lipcowy weekend (30-31.07.2016). Choć początek wyścigowego weekendu okazał się deszczowy, to już od połowy soboty warunki uległy znacznej poprawie i utrzymały się do końca niedzieli. Jak zawsze, na torze obecni byli również przedstawiciele firmy Liberia, którzy wspierają rozwój młodych kartingowców.

Jako pierwsi do zmagań przystąpili kierowcy klasy SENIOR MAX. Po wygranej czasówce przez pierwsze dwa okrążenia prowadzenie utrzymuje Jastrzębowski. Pechowo dochodzi do incydentu pomiędzy nim a Dziochą, przez co obaj tracą. Pozycję lidera obejmuje Welezinski, który ostatecznie zwycięża. Odrabiający starty Jastrzębowski przecina metę jako 2, a 3 pozycję notuje Sobieski. W finale pewne zwycięstwo odnosi Welezinski, przed Dziochą i Jastrzębowskim.
W niedzielę Welezinski wygrywa oba wyścigi, a tuż za nim zjawia się Dziocha. W półfinale na 3 miejscu zjawia się Zając, lecz decyzją komisji technicznej zostaje wykluczony z wyścigu, dzięki czemu na jego miejsce awansuje Łaniewski. W finale pierwszą trójkę uzupełnił Jastrzębowski.

Sobotni półfinał JUNIOR MAXA to świetna dyspozycja Wiśnickiego, który wygrywa przed Doniczem i Aleksejevasem. Warto wspomnieć że w walce o miejsce w ścisłej czołówce uczestniczyli również Kaprzyk i Pyłka. W finale Aleksejevas przyspiesza, wyprzedza Wiśnickiego i wygrywa. Ścisłą czołówkę uzupełnił ponownie Donicz, tym razem jednak na 3 miejscu.
Niedziela to świetne tempo Aleksejevasa, który po wygranej czasówce nie oddaje prowadzenia do końca dnia. 2 miejsce w półfinale notuje Donicz, przed Świeżaczyńskim. W finale jako vice-lider metę przecina Pyłka, a Donicz kończy wyścig na 3 pozycji.

Klasę MICRO MAX w sobotę zdominował Piekutowski. Za jego plecami, przez cały dzień pojedynkowali się Havrylets i Matejczyk. W półfinale vice-liderem zostaje Havrylets, a w finale pozycję odbiera mu Matejczyk.
Niedzielny półfinał to roszady w pierwszej trójce pomiędzy Pasiewiczem, Matejczykiem i Piekutowskim. Ostatecznie, po serii pojedynków metę przecinają w tej kolejności. W finale na prowadzenie wychodzi Piekutowski, który wygrywa przed Matejczykiem i Havryletsem.

W łączonej stawce DD2 MAX i DD2 MASTERS niepodzielnie, przez cały weekend tempo nadawał Bartoszuk. W sobotę 2 miejscem wymieniali się między sobą Jurmanowicz i Białach.
W niedzielę niezagrożoną pozycję vice-lidera utrzymuje Jurmanowicz. Pierwszą trójkę uzupełniali kolejno Murański (sobotni zwycięzca w klasie MASTERS), a w finale Białach. W najbardziej doświadczonej klasie- MASTERS na podium stawali również Biriuk i Protasov, a w niedzilę na najwyższym stopniu podium stanął Biriuk.

Jak zawsze, ogromne emocje towarzyszyły wyścigom kategorii MINI MAX. Sobotni półfinał zaczyna się dla części stawki pechowo- na pierwszym okrążeniu dochodzi do sporego incydentu. Obronną ręką z opresji wychodzą Pyłka, Kolasa i Jabłoński, którzy na mecie zamykają najszybszą trójkę biegu. Warto wspomnieć, że Jabłoński startował z ostatniego pola. W finale do walki o jak najlepszy wynik dołącza się Kuc, który ostatecznie wygrywa przed Jabłońskim i Pyłką.
W niedzielę Kuc nie zwalnia tempa i po starcie z pole position nie oddaje pozycji lidera do końca dnia. W półfinale za jego plecami zjawiają się Jabłoński i Pyłka. Finał to walka koło w koło pomiędzy Kucem i Pyłką- który ostatecznie notuje 2 rezultat. 3 rezultat notuje Spinkiewicz.

Liderami klasyfikacji generalnej pucharu po 10 rozegranych spotkaniach są:

MICRO MAX -  Filip Matejczyk
MINI MAX -  Marcel Kuc
JUNIOR MAX -  Matusz Pyłka
SENIOR MAX -  Wiktor Welezinski
DD2 MAX -  Łukasz Bartoszuk
DD2 MASTERS -  Sławomir Murański

Wyniki IX Rundy Pucharu Rotax MAX Challenge Poland - Toruń

Wyniki X Rundy Pucharu Rotax MAX Challenge Poland - Toruń

(inf. prasowa http://rotax-kart.pl/ fot. https://www.facebook.com/Media4U)

Na Kartodromie w Bydgoszczy w dniach (14-16 lipca 2016) rozegrano I Rundę Kartingowych Mistrzostw Polski i International Poland Championship. Ten weekend był bezsprzecznie jednym z najbardziej emocjonujących, w tegorocznym sezonie kartingowym. Na bydgoskim torze spotkali się uczestnicy dwóch największych serii wyścigowych w kraju. Kierowcy ścigający się na co dzień w pucharze ROTAX MAX CHALLENGE POLAND stanęli do rywalizacji w Kartingowych Mistrzostwach Polski, oraz Międzynarodowych Mistrzostwach Polski. Zawody były również świetną okazją do udowodnienia kunsztu kierowcy wyścigowego - w piątek cały dzień padało, z kolei sobota była słoneczna.
Pierwsze treningi rozpoczęły się już we wtorek. Kierowcy pokonywali dziesiątki kilometrów, by w jak najlepszym stopniu przygotować się do kwalifikacji. Te z kolei, ze względu na załamanie pogodowe zostały przeniesione na piątkowy poranek, a ten również nie rozpieszczał kierowców.

W klasie MICRO MAX przez wszystkie 4 wyścigi zaciekłe pojedynki toczyły się w ścisłej czołówce. Pierwszy wygrywa Pasiewicz, a drugi Matejczyk. Jako vice-lider oba biegi podsumował Piekutowski. Sobotę mocnym akcentem rozpoczyna ponownie Matejczyk. Na mecie dołączają do niego Piekutowski i Pomorski. Ostatni wyścig to ponownie pojedynki między Piekutowskim- zwycięzcą, Matejczykiem i Pasiewiczem.

MINI MAX to świetna dyspozycja Drożyńskiego, który wygrywa 3 wyścigi. W piątek metę obu startów mijają za nim Rybka i Jabłoński. W sobotę pierwszy start wygrywa Jabłoński, przed Pyłką i Drożyńskim. Koniec weekendu na swoją korzyść rozstrzyga ponownie Drożyński, przed Jabłońskim i Krętem.

W JUNIOR MAXIE pierwszy wyścig, z 4s. przewagą nad Wierzbickim i Koconiem wygrywa Pyłka. W kolejnym goni go Donicz, który ostatecznie wysuwa się na pozycję lidera, a najszybszą trójkę zamyka Wiśnicki. W sobotę Pyłka wraca na prowadzenie, a Wiśnicki i Kocoń dojeżdżają na niezagrożonych pozycjach. Zwycięstwem 4 serii zmagań klasy, zakończył weekend Wiśnicki. A pojedynkujący się Donicz i Wierzbicki uzupełnili ścisłą czołówkę.

Pierwszą rundę Mistrzostw klasy SENIOR MAX na swoją korzyść rozegrał Stępiński. Pierwszy bieg wygrywa Jastrzębowski, a następnie do końca rundy prowadzenie utrzymuje Stępiński. Za jego plecami zaciekłe pojedynki toczyli Dziocha i Greguła, którzy przez cały weekend tasowali się między sobą na 2-3 pozycji.

Łączoną klasę DD2 MAX i DD2 MASTERS bezsprzecznie zdominował Jurmanowicz, który w towarzystwie Bartoszuka wygrał wszystkie wyścigi rundy. W piątek, pierwszą trójkę zamknął zwycięzca klasy MASTERS- Murański, a w sobotę na jego miejsce zajął Szuliński. Pierwszą trójkę MASTERSÓW uzupełniali za Murańskim, tasujący się między 2-3 pozycją Protasov i Solich.

Miniona runda wyłoniła liderów klasyfikacji generalnej, tak więc w poszczególnych klasach na szczycie tabeli plasują się:

Kartingowe Mistrzostwa Polski
MICRO MAX - Filip Matejczyk
MINI MAX - Igor Drożyński

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski
JUNIOR MAX - Mateusz Pyłka
SENIOR MAX - Michał Stępiński
DD2 MAX - Karol Jurmanowicz
DD2 MASTERS - Sławomir Murański

Finałowa odsłona zmagań rozegrana zostanie w dniach 19-21 sierpnia na torze WallraV Race Center w Zielonej Górze.

Wyniki Kartingowych Mistrzostw Polski I seria

(inf. prasowa rotax-kart.pl, fot. https://www.facebook.com/Media4U)

Na kartodromie w Bydgoszczy w dniach (14-16 lipca 2016) rozegrano I Rundę Kartingowych Mistrzostw Polski i International Poland Championship w której rywalizowali także zawodnicy najliczniej obsadzonej serii w naszym kraju - Rok Cup Poland.

Ze względu na trudne warunki atmosferyczne, organizatorzy byli zmuszeni przenieść czwartkowe kwalifikacje na piątek, tuż przed pierwszą serią wyścigów.  W kategorii dla najmłodszych zawodników – Baby Rok, najlepsze pole startowe wywalczył Franciszek Czapla (A. Leszczyński), ale w zawodach triumfował aktualny lider Pucharu Roka - Julian Śmiechowski (A. Wielkopolski), który był najszybszy w dwóch wyścigach i po zaciętej walce, zaledwie o dwa punkty, pokonał Jana Przyrowskiego (A. Leszczyński). Trzecią lokatę w klasyfikacji po czterech wyścigach zajął Mikołaj Kania (A. Wielkopolski).

Podobnie jak Śmiechowski, dwa zwycięstwa w Bydgoszczy zapisał na swoim koncie triumfator klasy Mini Rok – Marcel Kuc (TTSK K-Team Tarnów).

Miejsca na podium uzupełnili Piotr Protasiewicz (Wallrav Racing Club) i Jakub Szablewski (A. Leszczyński), którzy wygrali po jednym wyścigu i zgromadzili identyczną liczbę punktów (po odjęciu najsłabszego wyniku z czterech rozegranych wyścigów).

W klasie Junior Rok mimo bardzo dobrej postawy Szymona Urbaniaka (A. Wschodni w Lublinie), Filipa Zagórskiego (A. Wielkopolski) i Marcina Zająca (Wallrav Racing Club) pierwszą lokatę zajął Gustas Grinbergas. Zawodnik z Litwy wygrał dwa wyścigi, a jeden rozstrzygnął na swoją korzyść  Urbaniak. W czwartym, ostatnim biegu, jako pierwszy minął linię mety Marcin Zając, jednak wyniki tego wyścigu zostały anulowane ze względu na nieprawidłowo przeprowadzoną procedurę startową.

Podobnie jak w rozgrywkach Rok Cup Poland, w MMP w klasie Rok GP15 nie miał sobie równych Igor Lejko (Wallrav Racing Club), który w Grodzie Kopernika zaliczył komplet zwycięstw. Na drugim miejscu sklasyfikowano Andersa Gajczyka z Danii, a na trzecim Dominika Zająca (Wallrav Racing Club). Z kolei rywalizację w Rok GP25 zdominował Adrian Marcinkiewicz (A. Zielonogórski Duet), który wyprzedził Sebastiana Lotza i Jacka Pokojowczyka (obaj A. Leszczyński).

Druga i zarazem finałowa runda Kartingowych Mistrzostw Polaki i International Poland Championship odbędzie się w dniach 19-21 sierpnia w Starym Kisielinie.

Wyniki Kartingowych Mistrzostw Polski I seria

(inf. prasowa Zespół Prasowy Rok Cup Poland 2016, fot. https://www.facebook.com/Media4U)