Podobnie jak w poprzednich latach zawodnicy sportów motorowych mogą już rezerwować (przedłużać) numery startowe na sezon 2017. Zasady rezerwacji są niezmienne:

  • Każdy zawodnik może sobie przedłużyć numer z poprzedniego sezonu logując się do systemu.
  • Każdy zawodnik może sobie wybrać dowolny numer w danej dyscyplinie, pod warunkiem, że ten numer jest wolny.
  • Dostępność wolnych numerów widać dopiero po zalogowaniu. Nie należy sugerować się zakładką "zajęte numery startowe". W zakładce "zajęte numery startowe" widnieją tylko te numery, które zawodnicy posiadali w roku 2016 (oczekujący) lub już sobie przedłużyli na rok 2017 (zajęty).

Od 1 marca 2017 r. numery ze statusem "oczekujący" wypadną do puli "wolnych" numerów, i każdy będzie mógł sobie taki numer zarezerwować.

Zawodnicy, którzy zapomnieli hasła, mogą uruchomić procedurę przypomnienia hasła w oknie logowania. Jeśli ktoś zapomniał też loginu, może go odzyskać wpisując w procedurze przypomnienia hasła swój e-mail.

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy,
nasz serwis powstał, aby pomóc zawodnikom i organizatorom w sprawnym zarządzaniu numerami startowymi, aby uniknąć wszelkich problemów, dać każdemu zawodnikowi pewność swojego numeru oraz czas na przygotowanie strojów, oklejenie motocykli i samochodów, wykonanie innych prac marketingowych. Jednak prosimy nie nadużywać tych możliwości i nie rezerwować numerów nadmiarowo, w cyklach zawodów, czy w klasach do których nie ma się uprawnień lub nie zamierza się startować. To odbiera szansę na zarezerwowanie ulubionego numeru innym zawodnikom.

                fot. Patrycja Okupniak

Przypominamy zasady regulaminowe, kto może startować w poszczególnych cyklach zawodów:

Motocross – Mistrzostwa i Puchar  Polski – tylko zawodnicy z licencją A lub B
Cross Country – Mistrzostwa i Puchar Polski – tylko zawodnicy z licencją A lub B
Enduro – Mistrzostwa i Puchar Polski – tylko zawodnicy z licencją A, B lub C
Quadcross – Mistrzostwa i Puchar Polski – tylko zawodnicy z licencją A lub B

Zawody strefowe - np.
Motocross – Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej – klasa MX1 C, MX2 C - tylko zawodnicy z licencją C
Motocross – Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej – klasa Otwarta licencja  – tylko zawodnicy z licencją A lub B
Motocross – Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej – klasa MX Masters, MX 65 + MX 85, MX2 Junior, Quad Open A/B/C  – zawodnicy z dowolną licencją.

Motocross – Mistrzostwa Strefy Polski Północnej – klasa MX B  – tylko zawodnicy z licencją B.

Nie ma sensu rezerwować numerów w MP i PP kiedy posiada się licencję C. W ten sposób blokuje się tylko numery innym zawodnikom, którzy mają licencje B lub A.

My, jako administratorzy bazy numerów startowych musimy zadbać o sprawiedliwy przydział numerów i dlatego prosimy o natychmiastowe anulowanie nadmiarowych rezerwacji.

W innym przypadku będziemy musieli zrobić to administracyjnie. Natomiast w przypadku złośliwego lub nieodpowiedzialnego rezerwowania numerów we wszystkich klasach (np. MX65, MX Kobiet, MX Masters, Otwarta licencja i MX1 C) będziemy całkowicie usuwać rezerwację, gdyż taki wybór klas wskazuje, że to jest żart.

W przypadku wątpliwości czy problemów prosimy pisać na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Administrator Numerów Startowych

Miło nam poinformować, że objęliśmy patronatem medialnym niedawno powołaną do życia Fundację „Motocyklowe Nadzieje”.
Celem fundacji jest upowszechnianie uprawiania sportu, podnoszenie sprawności fizycznej i propagowanie zdrowego stylu życia dzieci i młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem sportów motorowych. Cel ten będzie realizowany poprzez współpracę z instytucjami państwowymi i społecznymi, promowanie sportu w placówkach oświatowych, organizowanie i finansowanie stypendiów i nagród dla dzieci i młodzieży osiągających szczególne wyniki w sportach motorowych, wspieranie i organizację imprez sportowych z udziałem dzieci i młodzieży, prowadzenie działalności edukacyjnej i wydawniczej.
Fundacja będzie aktywnie zarządzać pierwszym dziecięcym teamem MX KTMSKLEP.PL_KIDSTEAM. Pierwszymi planowanymi działaniami jest organizacja szkoleń i treningów MX z wybitnymi trenerami z Polski i z zagranicy. Fundacja będzie aktywnie pozyskiwać środki umożliwiające coraz lepsze funkcjonowanie teamu i rozwój młodych zawodników. Na dzień dzisiejszy zarząd Fundacji stanowią Oskar Wojciechowicz i Dariusz Szafrański, w najbliższym czasie zespół zostanie poszerzony o wybitnych fachowców: trenerów, menedżerów, specjalistów od marketingu i finansów, mechaników.

Przedstawiamy Wam podopiecznych Fundacji:                                                 

#22 Wiktor Sobiech

rocznik 2004, zawodnik WKM Więcbork, motocross trenuje od 2011 roku, posiada licencję „A” PZM. Jeden z najbardziej doświadczonych zawodników teamu – szybki, waleczny, doskonale radzący sobie  w każdych warunkach torowych zarówno na piasku jak i na twardej nawierzchni. W jego dorobku jest tytuł Mistrza Strefy Polski Północnej 2014. W roku tym Wiktor zajął 7 miejsce w Mistrzostwach Polski w klasie MX65. Rok później zajął 3 miejsce w Mistrzostwach Strefy Polski Północnej, w Mistrzostwach Polski ponownie zajął 7 miejsce. Wraz z drużyną z Więcborka zdobył Puchar Polski w latach 2014 i 2015. W obecnym sezonie jest liderem klasyfikacji Mistrzostw Strefy Polski Północnej i 4 zawodnikiem klasyfikacji Mistrzostw Polski w klasie MX 65.

 

 

 

 #23 Artur Gałuszka

rocznik 2006, zawodnik CAMK Poltarex, motocross trenuje od 2012 roku, posiada licencję „A” PZM. Na torze jest prawdziwym wojownikiem. W roku 2014 Artur zajął 5 miejsce w Mistrzostwach Strefy Polski Północnej i 7 miejsce w Pucharze Polski. W roku 2015 w jego dorobku znalazło się 6 miejsce w Mistrzostwach Polski indywidualnie oraz tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski Juniorów, 4 miejsce w Pucharze Polski, 4 miejsce w Mistrzostwach Strefy Polski Północnej, tytuł Drużynowego Mistrza Strefy Polski Północnej  i  3 miejsce w Mistrzostwach Okręgu Warmińsko-Mazurskiego. Artur w bieżącym roku jest II Vicemistrzem Mistrzostw Strefy Polski Północnej i 8 zawodnikiem Mistrzostw Polski w klasie MX 65. 

 

 

 

#64Mateusz Szafrański

rocznik 2004, zawodnik CAMK Poltarex, motocross trenuje od 2012 roku, posiada licencję „A” PZM. Mateusz jest zawodnikiem konsekwentnie dążącym do wyznaczonego celu. Jego drugą pasją po motocrossie jest rugby, gdzie zdobył tytuł drugiego Wicemistrza Polski. W roku 2014 Mateusz zdobył 3 miejsce w Mistrzostwach Strefy Polski Północnej, 11 miejsce w Mistrzostwach Polski indywidualnie i 3 w drużynie, 8 miejsce w Pucharze Polski i 3 miejsce w Mistrzostwach Okręgu Warmińsko-Mazurskiego. W roku 2015 Mateusz zdobył 8 miejsce w Mistrzostwach Strefy Polski Północnej, tytuł Drużynowego Mistrza Strefy Polski Północnej, 9 miejsce w Mistrzostwach Polski indywidualnie i tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski Juniorów oraz 2 miejsce w Mistrzostwach Okręgu Warmińsko-Mazurskiego. Rok 2016 to pierwszy sezon startów w klasie MX85. Obecnie zawodnik zajmuje 8 miejsce w Mistrzostwach Strefy Polski Północnej i 4 miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Polski w klasie MX85 oraz 1 miejsce w klasyfikacji KTMENDURORACEEXTREME.

 

#70 Igor Lemańczyk

rocznik 2004, zawodnik CAMK Poltarex, motocross trenuje od 2012 roku, posiada licencję „A” PZM. Igor jest jednym z najszybszych zawodników teamu w zakrętach. Oprócz motocrossu trenuje piłkę nożną, akrobatykę na trampolinach oraz narciarstwo. W 2015 roku Igor został Drużynowym Mistrzem Polski Juniorów w Motocrossie. Igor doświadczenie zdobywał w amatorskiej lidze Motocross Master Kids w klasie MX50, gdzie wielokrotnie stawał na najwyższych miejscach podium. W obecnym sezonie Igor zajmuje 5 miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Strefy Polski Północnej i 9 miejsce w Mistrzostwach Polski w klasie MX65.

 

 

 

 

#132 Mikołaj Białecki

rocznik 2005, zawodnik CAMK Poltarex, motocross trenuje od 2011 roku, posiada licencję „A” PZM. Mikołaj jest najszybszym i najbardziej doświadczonym zawodnikiem w teamie. Najważniejsze tytuły to II Vice Mistrza Polski 2016, III miejsce w Pucharze Polski 2016,  II Miejsce w Pucharze Polski 2015, tytuł Vice Mistrza Strefy Polski Północnej 2015, V Miejsce w indywidualnych Mistrzostwach Polski 2015, IV miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski 2014, i tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski Juniorów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#303 Artur Sikora

rocznik 2001, zawodnik CAMK Poltarex, motocross trenuje od 2009 roku, posiada licencję „A” PZM. Najstarszy zawodnik w teamie, startuje w silnie obsadzonej klasie MX Junior. Artur ma w swoim dorobku tytuł Mistrza Okręgu Warmińsko-Mazurskiego 2015 w klasie MX85.

 

 

 

 

 

 

 

 

#222 Cezary Lewko, rocznik 2000, zawodnik Motoklubu Olsztyn, motocross trenuje od 2010 roku, posiada licencję „A” PZM. Cezary Lewko to 16-letni, bardzo ambitny i zaangażowany w sport motocyklowy zawodnik. Ostatnie lata to jego dynamiczny rozwój. Kariera sportowa Czarka na poważnie rozpoczęła się w 2011 roku od pierwszych startów w zawodach rangi Mistrzostw Polski. Przez okres 5 lat ciężkiej pracy, treningów, wielu startów, zebrane doświadczenie zaprocentowało wieloma sukcesami na arenie zawodów różnej rangi. Zwieńczeniem tego okresu jest rok 2015, w którym jako jeden z najmłodszych zawodników w stawce, zdobył tytuł Indywidualnego Wicemistrza Polski 2015. Kolejne trofea to tytuł Zespołowego Wicemistrza Polski 2015 oraz I miejsce w Pucharze Polski klasa MX2 Junior. Rok 2016 to czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski klasa MX2 Junior, piąte w Pucharze Polski. Mistrz Strefy Polski Północnej, Mistrz Okręgu WM w klasie MX2 Junior.

 

 

 

Systematycznie będziemy informować Was o bieżących wydarzeniach i sukcesach Podopiecznych Fundacji.

Strona www Fundacji http://www.motocyklowenadzieje.pl/ oraz fanpage https://www.facebook.com/motocyklowenadzieje/

(źródło: foto i inf. prasowa Fundacji)

W pierwszą niedzielę października (2.X) na radomskim torze offroadowym po raz trzeci podziwialiśmy zmagania twardzieli, którzy stoczyli zaciętą walkę o tytuł MotoIronMan 2016. Ponownie bezkonkurencyjny okazał się Łukasz Lonka, zawodnik Człuchowskiego Auto Moto Klubu POLTAREX. Łukasz na torze nie miał sobie równych. Wygrał najbardziej wymagającą kategorię EXTREME MAX, pokonując motocyklem 15 okrążeń toru offroadowego, 25 km rowerem MTB oraz biegiem dystans 7.5 km.

Na pozostałych miejscach uplasowali się kolejno Jakub Haftek z Myślenickiego Klubu Motorowego i Łukasz Adamczyk. Zwycięzcą kategorii EXTREME został Patryk Wiśniewski z Cross Team Stare Babice a za nim uplasowali się Marcin Tynowski z Radomskiego Towarzystwa Motocyklowego i Wojtek „Diabel” Koniuszewski - weteran polskiej sceny kolarstwa grawitacyjnego, były członek kadry narodowej w dyscyplinach takich jak downhill, 4cross i bmx racing, kilkukrotny Mistrz Polski w Zjeździe. Słowa uznania należą się zawodnikom kategorii MASTER 60+. Panowie pokazali prawdziwą klasę, kondycja i wola walki godna MotoIronMana. Zwycięzcą tej kategorii został Emil Cunderlik ze Słowacji, były wielokrotny mistrz Czechosłowacji, Drużynowy Mistrz Świata Enduro. Kolejne miejsca zajęli Czesław Obłoczyński i Bogusław Janicki. Jako czwarty zameldował się Tadeusz Czerwiński jadący oryginalnym motocyklem Husqvarna model 1978. Nowością w tym roku była kategoria EXTREME FAMILY, rodzinna sztafeta dostarczyła mnóstwa emocji i radości. Najwyższe miejsce na podium w tej kategorii zdobyła rodzina Tynowskich w składzie: Marcin  Tynowski, Renata Wójcik-Tynowska i Bryan Tynowski, zaraz za nimi uplasował się skład: Ryszard Augustyn, Adam Augustyn i najmłodszy spośród twardzieli - Julian Jaroszek, trzecie miejsce to: Oktawia, Sylwia i Rafał Tomaszewscy.


Zwycięzcami pozostałych kategorii zostali:

EXTREME JUNIOR 125:
I miejsce Szymon Wójcik (RTM Radom)
II miejsce Remigiusz Rutka (Automobilklub Gorzowski),
III miejsce Michał Borkowski (RTM Radom)
EXREME JUNIOR 85:
I miejsce Eryk Turek (Myślenicki Klub Motorowy)
II miejsce Patryk Turek (Myślenicki Klub Motorowy)
III miejsce Oliwier Polaczek (OKSM Endurorana)
EXTREME MASTER:
I miejsce Dariusz Kowalczyk
II miejsce Michał Romaniec (KKM Wena)
III miejsce Wojcieh Filipowicz
EXTREME MASTER 50+ :
I miejsce Dariusz Kowalczyk
II miejsce Artur Borowski (Cross Team Stare Babice)
III miejsce Andy Plewa (Kanada)

Pogoda dopisała, zespół muzyczny JMS BAND gorąco zagrzewał do walki zawodników, aby Ci dali z siebie wszystko, kibice dopingowali z całych sił, emocje sięgały zenitu. Oczywiście organizacja takich zawodów nie byłaby możliwa gdyby nie nasi sponsorzy, przyjaciele i darczyńcy, którym serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na MotoIronMan Radom 2017!

Wyniki MotoIronMan 2016

(inf. prasowa. Radomskie Towarzystwo Motocyklowe, fot. x-cross)