Już po raz drugi w tym roku seria Rok Cup Poland gościła w Starym Kisielinie koło Zielonej Góry. Rozgrywki najliczniejszej serii kartingowej w naszym kraju wchodzą w decydującą fazę, a siódma runda, rozegrana na torze Wallrav Race Center, była zarazem przedostatnią w tegorocznym sezonie.

Podczas oficjalnej ceremonii otwarcia zawodów promotor Rok Cup Poland, Andrzej Ościk, już po raz kolejny w tym sezonie wręczył zawodnikom nominowanym do Akademii Orlen Team po komplecie opon, które ufundował partner strategiczny serii – koncern PKN Orlen.

Mimo wakacyjnego okresu, na starcie siódmej rundy stanęło ponad 90 zawodników i zawodniczek. W kategorii Baby Rok znakomicie zaprezentował się Jan Przyrowski (A. Leszczyński/Elite Racing Development), który po zwycięstwie w przedfinale, w finałowym wyścigu wyprzedził Kacpra Turoboyskiego (A. Leszczyński/Bambini Racing) i Mikołaja Kanię (A. Wielkopolski/Elite Racing Development). W klasie Mini Rok trwa zwycięska seria Piotra Protasiewicza (Wallrav Racing Club). Syn znanego żużlowca po zaciętych pojedynkach wyprzedził swojego największego rywala, Karola Pasiewicza (A. Wielkopolski/V-Kart Racing Team), oraz Macieja Banasia (A. Leszczyński/V-Kart Racing Team) i jest już tylko o krok od triumfu w klasyfikacji generalnej tegorocznego sezonu.

Dramatyczny przebieg miała rywalizacja w klasie Junior Rok. Tuż przed rozpoczęciem finałowego wyścigu zaczął padać deszcz, co sprawiło, że zielonogórski tor stał się bardzo śliski. Po starcie na prowadzenie wyszedł Adrian Janicki (A. Zielonogórski Duet/Jastrzębski Racing), ale z trudnymi warunkami nie poradziło sobie kilku zawodników, którzy, wypadając z toru, doprowadzili do przerwania wyścigu. Po jego wznowieniu na czoło wyszedł zwycięzca przedfinału – Adam Szydłowski (A. Leszczyński/D&D Motorsport), który dotarł do mety przed Filipem Zagórskim (A. Wielkopolski/ACR) i Alanem Lalakiem (HAWI Racing Team). Jako czwarty finiszował Jakub Szablewski (A. Leszczyński/KRT Exprit Polska), piąty był Mateusz Lenart (TMSM Sparta Wrocław/Birel Art Poland), szósty – Aleksander Klimaszewski (A. Polski/D&D Motorsport), natomiast Janicki ukończył zawody na siódmym miejscu.

Pod nieobecność Igora Lejko (Wallrav Racing Club/AMO Racing Team), który po serii zwycięstw ma już zapewnione pierwsze miejsce w końcowej klasyfikacji, w klasie Rok GP14 najszybszy okazał się Marcin Zając (Wallrav Racing Club/D&D Motorsport). Drugą lokatę zajął Hubert Kowalczyk (A. Zielonogórski Duet/AMO Racing Team), a trzecią – Daniel Zając (Wallrav Racing Club/D&D Motorsport), który tym samym triumfował w klasie Rok GP25. Podium w tej kategorii uzupełnili: Mariusz Szymczak (A. Leszczyński) i Adrian Marcinkiewicz (A. Zielonogórski Duet/ACR).

Tymczasem Igor Lejko postanowił do końca sezonu spróbować swoich sił w klasie Shifter Rok. Debiut w tej kategorii ukoronował zajęciem miejsca na podium. Triumfował Lukas Korbela (A. Śląski), drugi był Lejko, trzeci – Mikołaj Cegielski (A. Wielkopolski/ST-Racing Maranello Polska), natomiast na czwartej pozycji finiszował Wojciech Grzyb (A. Wielkopolski/MG Racing Team), który wygrał wyścig przedfinałowy.

Ostatnia runda Rok Cup Poland 2017 odbędzie się w dniach 9-10 września w Toruniu.

Wyniki Karting 2017

(inf. prasowa Zespół Prasowy Rok Cup Poland 2016, fot. Media4U - Motosport Media)

Pięć tytułów Mistrza Polski i cztery II vice mistrzostwa to dorobek zawodników DUUST Racing Team  w tegorocznym cyklu ORLEN MXMP 2017. Na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji końcowej sezonu stanęli: Maks Chwalik (MX65), Jacek Lonka (MX Masters), Łukasz Lonka (MX2 i MX OPEN) i Karol Kruszyński (MX2 Junior). Po udanych Mistrzostwach Polski czas na walkę o Motocrossowy Puchar Polski 2017 w Obornikach.

Tor motocrossowy „Kacze Doły” był areną rywalizacji najlepszych riderów w ramach rozgrywanych pod auspicjami PZM Motocrossowych Mistrzostw Polski. Na starcie ostatniej rundy ORLEN MXMP 2017 we Wschowie zameldowało się 199 zawodników wśród nich DUUST Racing Team, który w tym sezonie debiutował w rozgrywkach rangi mistrzowskiej.

W sobotę do walki o tytuł Mistrza Polski przystąpili riderzy w czterech kategoriach. Na maszynie startowej zobaczyliśmy przedstawicieli: MX65, MX Kobiet, MX Masters, MX2 MX2 Junior. Po sześciu rundach i rewelacyjnej dyspozycji na arenie międzynarodowej pewnym kandydatem do zdobycia Mistrzostwa Polski w klasie MX65 był reprezentujący DUUST Racing Team Maks Chwalik. Młody rider oba sobotnie wyścigi rozstrzygnął na swoją korzyść pewnie wygrywając ostatnie zawody w sezonie. Tym samy utalentowany zawodnik DUUSTa i podopieczny Akademii ORLEN Team wywalczył tytuł Motocrossowego Mistrza Polski 2017. Na drugim stopniu podium stanął Jakub Kowalski (Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX), trzecie miejsce wywalczył Artur Gałuszka (Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX). W TOP 10 zawodów zobaczyliśmy jeszcze czterech riderów z charakterystyczną czarną tarczą na koszulkach startowych: Piotr Kajrys – 4, Mikołaj Stasiak – 5, Mieszko Polnar – 7, Jan Kotowicz - 8.

Klasyfikacja sezonu MX 65: 1. Maks Chwalik, 5. Mikołaj Stasiak, 6. Mieszko Polnar, 7. Jan Kotowicz, 9. Piotr Kajrys, 21. Dawid Zaremba. 

 

W klasie najbardziej doświadczonych zawodników startujących w ORLEN MXMP niespodzianek nie było. Doświadczony rider DUUST Racing Team Jacek Lonka w świetnym stylu wygrał zawody w Wschowie i przypieczętował 13. W karierze tytuł Motocrossowego Mistrza Polski. Drugi wśród weteranów na torze „Kacze Doły” był Konstantin Utkin z Ukrainy, a trzeci Grzegorz Jankowiak z Automobilklub Głogów. Przed startem ostatniej rundy ORLEN MXMP okolicznościowy trykot startowy otrzymał Zbigniew Radzikowski aka Blondi. Legenda polskiego motocrossu w tym roku obchodzi 18. rocznicę startów na torach MX w Polsce. Z tej okazji na koszulce naszego ridera oprócz numeru (515) i pseudonimu pojawiła się adnotacja „RACING SINCE 1979”.

Klasyfikacja sezonu MX Masters: 1. Jacek Lonka, 25. Zbigniew Radzikowski.

Zacięty bój o tytuł najlepszego ridera w klasie MX2 stoczył Łukasz Lonka i Karol Kędzierski. Przez sześć rund ORLEN MXMP oglądaliśmy emocjonujące pojedynki i walkę do ostatniego metra. Nie inaczej było na torze „Kacze Doły”. Riderzy reprezentujący wyrównany poziom podzielili między sobą zwycięstwa w poszczególnych biegach. Korzystniejszy bilans punktowy z przebiegu całego sezonu wypracował zawodnik DUUST Racing Team Łukasz Lonka i to ona został Motocrossowym Mistrzem Polski 2017 w klasie MX2. Drugi we Wschowie był Karola Kędzierski (KM Cross Lublin), a trzeci Szymon Staszkiewicz z DUUSTa. Kategorię MX2 Junior pewnie wygrał Karol Kruszyński zdobywając tytuł Mistrzowski MX2 Junior i zostając II Vice Mistrzem w klasie MX2!

Klasyfikacja sezonu MX2/MX2 Junior: 1. Łukasz Lonka, 3. Karol Kruszyński (1. MX2 Junior), 8. Jakub Barczewski, 28. Szymon Staszkiewicz

Pod nieobecność kontuzjowanej zawodniczki DUUST Racing Team Joanny Miller, tytuł mistrzowski w kategorii MX Kobiet wywalczyła Wiktoria Grabowska (WKM Więcbork). Drugie miejsce w tegorocznym cyklu ORLEN MXMP zajęła Karolina Jasińska (Automobilklub Gorzowski), a trzecie Karolina Jankowiak (Automobilklub Głogów).

W niedzielę na torze „Kacze Doły” zobaczyliśmy zawodników rywalizujących w klasach MX 125, MX 85 i królewskiej OPEN. Wśród „setkarzy” wystartowali utalentowani riderzy DUUST Racing Team, którzy z rundy na rundę prezentowali się coraz lepiej. Ostanie zawody w cyklu ORLEN MXMP wygrał reprezentujący DUUSTa Patryk Zdunek. W TOP 10 niedzielnej rywalizacji znalazło się jeszcze dwóch riderów z czarną tarczą na koszulkach, Wojciech Kucharczyk zajął trzecie miejsca, a Konrad Dąbrowski uplasował się na dziewiątej pozycji. Tytuł Motocrossowego Mistrza Polski MX 125 zdobył Cezary Lewko (Motoklub Olsztyn). Vice Mistrzem Polski został Dariusz Rapacz (MTR Osielece), II Vice Mistrzem reprezentant DUUST Racing Team Wojciech Kucharczyk.

Klasyfikacja sezonu MX 125: 3. Wojciech Kucharczyk, 5. - Patryk Zdunek, 7 - Konrad Dąbrowski, 9 - Arkadiusz Pryk, 31 – Szymon Staszkiewicz.

W klasie MX85 drugie w tym sezonie podium dla Maksa Chwalika. Rider DUUSTa do Motocrossowego Mistrzostwa Polski w klasie MX65 dorzuca II Vice Mistrzostwo Polski w klasie MX85. Ostatnią rundę ORLEN MXMP wygrał Białorusin Daniel Valovich przed Olafem Włodarczakiem (WKM Więcbork) i Wiktorem Małeckim (KM Cross Lublin), który wywalczył tytuł Motocrossowgo Mistrza Polski w kategorii MX85. W pierwszej dziesiątce zawodów, aż czterech reprezentantów DUUST Racing Team.  Czwarte miejsce dla rewelacyjnego Maksa Chwalika, na szóstym uplasował się Jurand Kuśmierczyk, tuż za nim w klasyfikacji zawodów Aleksander Świrczak.

Klasyfikacja sezonu MX 85: 3. Maks Chwalik, 5. Aleksander Świrczak, 6. Jurand Kuśmierczyk, 21. Filip Grot.

Ukoronowaniem rywalizacji podczas ostatniego mistrzowskiego weekendu był wyścig w królewskiej klasie OPEN. W stawce czterdziestu zawodników zobaczyliśmy, aż czterech zawodników DUUST Racing Team wśród nich dotychczasowego lidera klasyfikacji łącznej cyklu ORLEN MXMP Łukasza Lonke. Po dwóch rewelacyjnych przejazdach w wykonaniu ridera DUUSTa wszystko było już jasne. Nowym podwójnym Mistrzem Polski w klasie MX OPEN i MX 2 (wywalczonym w sobotę) został Łukasz Lonka, który w ostatniej rundzie ORLEN MXM okazał się lepszy od barci Kędzierskich. W TOP 10 zawodów w Wschowie wysokie miejsca zajęli pozostali riderzy DUUSTa, Karol Kruszyński wywalczył piąte miejsce, tuż za nim uplasował się Arkadiusz Mańk, a pierwszą dziesiątkę w klasie OPEN zamknął Jacek Lonka.

Klasyfikacja sezonu MX OPEN: 1. Łukasz Lonka, 3. Karol Kruszyński, 5. Arkadiusz Mańk, 7. Jakub Barczewski 

Pierwszy sezon funkcjonowania innowacyjnego na polskiej scenie teamu sponsorskiego zakończył się olbrzymim sukcesem sportowym i organizacyjnym. Zawodnicy skupieni wokół DUUST Racing Team zdominowali rozgrywki w ramach Mistrzostw Polski ORLEN MXMP i udowodnili swoją wysoką formę. Przed nami kolejne zawody i cele do realizacji na drodze do odbudowy polskiego motocrossu. Widzimy się już 16-17 września w Obornikach podczas zawodów o Motocrossowy Puchar Polski.   '

Wyniki VII Rundy Mistrzostw Polski MX

(inf. prasowa DUUST RACING Team Sebastian Sokal, fot. Maciej Wierzbicki)

 

VII Runda - finał motocrossowych Mistrzostw Polski Orlen MXMP – Wschowa 2017

Jeszcze przed rozpoczęciem ostatniego przystanku motocrossowego tournée po całej Polsce było ciasno w klasyfikacji generalnej niektórych klas i ciężko było jednoznacznie wskazać nowych Mistrzów kraju. Dla niektórych jednak finał był już tylko formalnością i okazją do postawienia kropki nad i, bo przecież mimo wszystko nikt nie chce kończyć sezonu w słabym stylu. Polem ostatniej w tym sezonie bitwy był szybki i zdecydowanie piaszczysty tor, który w trakcie dwóch dni zmienił się w dziurawy poligon bezlitośnie testujący wytrzymałość zawodników i umiejętność wyboru optymalnej linii. Atmosfera na zielonym paddocku  we Wschowie mimo, że była przyjazna to i tak bojowa i nikt nie miał zamiaru odpuścić walki nawet o pojedynczy punkt, który w niektórych przypadkach mógł zadecydować o kolejności na podium, czy w klasyfikacji generalnej mistrzostw Orlen MXMP. W najmłodszych kategoriach ogień rywalizacji podsycał fakt nagradzania pierwszych 5. miejsc w „generalce” miejscem w Akademii Orlen Team równoznaczny z ogromnym wsparciem na kolejny sezon.

W sobotę swoją rywalizację rozstrzygnęła najmniejsza klasa MX65, w której pewny obronienia tytułu był już Maksymilian Chwalik jadący w barwach WKM Więcbork. Maks udowodnił we Wschowie, że w Polsce na „sześćdziesiątce” jest aktualnie bezkonkurencyjny i pewnie wygrał oba wyścigi. Tym razem jednak nie tak daleko za jego plecami rozegrała się walka o drugie miejsce w sezonie pomiędzy Jakubem Kowalskim i Arturem Gałuszką. Dwójkę dobrych kolegów przed ostatnią rundą dzieliło tylko sześć punktów, a to oznaczało, że Kuba dwukrotnie musi pokonać Artura, żeby wyprzedzić go w klasyfikacji. Udało mu się to podczas obu wyścigów i dzięki temu zapewnił sobie tytuł I-Vice Mistrza Polski po zaciętej walce przez cały sezon z Arturem. Całą trójkę w przyszłym sezonie zobaczymy w klasie MX85, czego pewnie nie mogą się już także doczekać i sami zawodnicy.

 1. Maks Chwalik 600 punktów
 2. Jakub Kowalski 502 pkt
 3. Artur Gałuszka 500 pkt
 4. Wiktor Rafalski 454 pkt
 5. Mikołaj Stasiak 443 pkt

Pierwszego dnia zmagań również Kobiety rozstrzygnęły losy mistrzowskich tytułów. Wiktoria Garbowska zgarniając komplet punktów we Wschowie potwierdziła swoją dominację nad resztą zawodniczek, które dojechały do końca sezonu. Reprezentantka WKM Więcbork aż o 86 punktów wyprzedziła drugą w „generalce” Karolinę Jasińską, której po piętach do końca sezonu deptała Karolina Jankowiak. Mimo, że w finale górą była ta druga to przewaga Jasińskiej wystarczyła na dowiezienie wicemistrzostwa, a Jankowiak musiała zadowolić się miejscem na najniższym stopniu podium.

 1. Wiktora Garbowska 572 punkty
 2. Karolina Jasińska 486 pkt
 3. Karolina Jankowiak 477 pkt
 4. Weronika Obiała 421 pkt
 5. Aleksandra Sowińska 398 pkt

Pewny tytułu jeszcze przed startem swojego pierwszego wyścigu podczas finału Orlen MX MP był Jacek Lonka, który ze sporą przewagą prowadził nad Jackiem Olszewskim. Tym bardziej, że we Wschowie zabrakło jego największego rywala i Lonia bez większych problemów przypieczętował tytuł. Drugi tego dnia był Konstantin Utkin z Ukrainy, który w tym sezonie zdobył tytuł II-Vice Mistrza. Na najniższym stopniu podium w finale mistrzostw zobaczyliśmy Grzegorza Jankowiaka.

 1. Jacek Lonka 582 punkty
 2. Jacek Olszewski 532 pkt
 3. Konstantin Utkin 476 pkt
 4. Andrzej Szalbierz 446 pkt
 5. Marek Jaskulski 443 pkt

Wisienką na torcie sobotniego dnia były zmagania klasy MX2. O tytuł w tej kategorii do samego końca walczył Karol Kędzierski z KM Cross Lublin z Łukaszem Lonką reprezentującym Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX. Co prawda przewaga Loni przed finałem we Wschowie była spora, ale broniący tytułu Carlos nie miał zamiaru zakończyć sezonu bez walki. Udowodnił to już w pierwszym wyścigu, kiedy po wygranym starcie objął prowadzenie i ani myślał oddać je naciskającemu Łukaszowi. Lonka próbował atakować Karola, jednak ten skutecznie udaremniał próby i pozostawał liderem. Kędzierski dowiózł prowadzenie do mety i tym samym zwyciężył swój piąty wyścig w tym sezonie w klasie MX2. W drugim wyścigu Carlos ponownie zgarnął holeshota, jednak tym razem zaliczył upadek i czekała go ciężka pogoń. Wykorzystał to Lonka, który szybo odjechał rywalom budując bezpieczną przewagę. Na drugie miejsce początkowo przesunął się startujący po raz pierwszy w tym roku na KTM SX-F 250 Maciek Więckowski, jednak po kilku okrążeniach uporał się z nim Szymon Staszkiewicz. Już w połowie wyścigu dogonił ich Carlos, który zaczął naciskać Szymona. Bakteria bronił się jak mógł szukając najszybszych linii pomiędzy dublowanymi zawodnikami. Na ostatnim kole, gdy Staszkiewicz i Kędzierski już kilka razy wymienili się pozycjami, Carlos wykorzystał problemy „Bakterii” z dublem i wskoczył na drugie miejsce. Szymon próbował jeszcze przeprowadzić atak, niestety nie udało mu się i na metę wpadł pół sekundy za Karolem. Taka kolejność powtórzyła się również na podium ostatniej rundy, a czwarte miejsce po bardzo dobrej jeździe przypadło Maćkowi Więckowskiemu. W klasyfikacji generalnej sezonu zwyciężył Łukasz Lonka odbierając tytuł Karolowi Kędzierskiemu, który tym razem zmagania zakończył na drugim miejscu. Z kolei tytuł II-Vice Mistrza przypadł Karolowi Kruszyńskiemu.

 1. Łukasz Lonka 582 punkty
 2. Karol Kędzierski 558 pkt
 3. Karol Kruszyński 461 pkt
 4. Maciek Więckowski 446 pkt
 5. Igor Zienkiewicz 374 pkt

W niedzielę aż w dwóch klasach miały rozstrzygnąć się losy miejsc w Akademii Orlen Team. W kategorii MX85 zacięty bój o tytuł czekał Wiktora Małeckiego z Olafem Włodarczakiem. Przed przystankiem we Wschowie liderem z 10-punktową przewagą był Wiktor, więc Olaf musiał dać z siebie wszystko. Losy mistrzowskiego tytułu mogły potoczyć się zupełnie inaczej, gdyby nie gościnny występ Daniela Volovicha z Białorusi, który absolutnie zdominował zmagania „osiemdziesiątkarzy” „wykradając” komplet punktów. 11-letni Włodarczak zrobił co tylko mógł dwukrotnie przyjeżdżając przed popularnym „Boczkiem” i mało brakowało, a w zdobyciu tytułu pomógłby mu jego zeszłoroczny rywal z klasy 65 – Maks Chwalik. W drugim wyścigu szalony Maksiu włączył już na starcie swój torpedowy styl i objął prowadzenie na swojej małej „sześćdziesiątce”. Koledzy na większych motocyklach szybko go wyprzedzili, ale Chwalik mając na radarze jadącego przed sobą Małeckiego ani myślał odpuścić gazu. W ten sposób zmusił Wiktora do ostrej ucieczki, bo spadek o jedną pozycję oznaczałby zrównanie się punktami z Włodarczakiem. Zawodnikowi z Lublina udało się dojechać na trzeciej pozycji i zdobyć pierwszy mistrzowski tytuł. Olafowi ze stratą zaledwie 2 punktów do Wiktora przypadł tytuł I-Vice Mistrza, a Maks dopełnił podium klasyfikacji generalnej.

 1. Wiktor Małecki 544 punkty
 2. Olaf Włodarczak 542 pkt
 3. Maks Chwalik 488 pkt
 4. Wiktor Sobiech 422 pkt
 5. Aleksander Świrczak 419 pkt

W klasie MX125 niemal pewny swojego tytułu był Cezary Lewko, jednak mimo to walka trwała do samego końca. W końcu losy pierwszej piątki nagradzanej miejscem w Akademii , patronowanej przez Marka Dąbrowskiego, cały czas były sprawą otwartą. Czarek swoją wysoką formę udowodnił w pierwszym wyścigu, kiedy jadąc na trzeciej pozycji za walczącymi o prowadzenie Wiktorem Jasińskim i Wojtkiem Kucharczykiem zaatakował i wyprzedził obu na raz. Lewko zaczął wtedy uciekać rywalom, a do walki tym razem za jego plecami dołączył Patryk Zdunek. Patryk agresywnie zaatakował jadącego na trzecim miejscu Wojtka w efekcie czego ten przewrócił się i „wplątał” w jego motocykl i obaj stracili sporo cennego czasu. Czarek dowiózł prowadzenie do mety i tym samym zapewnił sobie mistrzowski tytuł jeszcze przed ostatnim wyścigiem, drugi był Wiktor, a trzeci Patryk. Ogromne słowa uznania należą się również Darkowi Rapaczowi, który po pechowej glebie na starcie spowodowanej najprawdopodobniej „sklejeniem” sprzęgła ostro gonił i w efekcie dojechał na czwartym miejscu. Drugi wyścig setkarzy to już absolutna dominacja Zdunka, który tym samym wygrał finał we Wschowie pokazując, że gdyby nie kontuzja losy mistrzowskiego tytułu mogłyby się potoczyć inaczej. Wicemistrzostwo przypadło Rapaczowi, a podium klasyfikacji generalnej dopełnił Kucharczyk.

 1. Cezary Lewko 530 punktów
 2. Dariusz Rapacz 488 pkt
 3. Wojtek Kucharczyk 461 pkt
 4. Wiktor Jasiński 448 pkt
 5. Patryk Zdunek 441 pkt

W klasie MX Open po raz kolejny równych sobie nie miał Łukasz Lonka, który zgarniając  5-ty w tym sezonie komplet punktów pewnie przypieczętował swój drugi tytuł i tym samym odebrał podwójną koronę Karolowi Kędzierskiemu. Z kolei Carlos pokazał, że zdecydowanie zasłużył na drugi tytuł Vice Mistrza i w niedzielę dwukrotnie bez większych problemów kończył zmagania na drugim miejscu. Świetny występ ostatniego dnia we Wschowie zaliczył jego brat Łukasz Kędzierski, który trzecim miejscem uczcił pierwsze zawody, na których pojawił się jego niedawno narodzony synek. W „generalce”, mimo ciężkiej końcówki sezonu spowodowanej chorobą, miejsce na najniższym stopniu podium utrzymał Karol Kruszyński.

 1. Łukasz Lonka 594 punkty
 2. Karol Kędzierski 516 pkt
 3. Karol Kruszyński 463 pkt
 4. Maciej Więckowski 439 pkt
 5. Arkadiusz Mańk 425 pkt

We Wschowie swoje zmagania w przedostatniej swojej rundzie toczyła klasa MX Quad. Na starcie zabrakło prowadzącego w „generalce” z kompletem punktów Romana Gwiazdy. Nieobecność Romka, który w tym samym czasie rywalizował na Mistrzostwach Europy w Estonii (drugie miejsce) wykorzystał Kacper Mieszkowski. Zawodnik WKM Wschowa Auto Plus zwyciężył oba wyścigi. Drugie miejsce w zawodach zajął Artur Szczebak, a podium dopełnił Hugo Sówka. Ostatnia runda ORLEN MX MP w klasie MX Quad 24 września w Nowogardzie.

Aktualna klasyfikacja przed ostatnią rundą:

 1. Roman Gwiazda 210 punktów
 2. Kacper Mieszkowski 185 pkt
 3. Artur Szczebak 176 pkt
 4. Hugo Sówka 156 pkt
 5. Tomasz Jamroży 156 pkt

Mimo, że motocrossowe Mistrzostwa Polski Orlen MX MP 2017 w kategorii motocykli to już historia, to w tym sezonie zostało jeszcze „kilka” tytułów do zgarnięcia w naszym kraju. 16 i 17 września w Obornikach ponownie zobaczymy najlepszych zawodników w kraju walczących tym razem o Puchar Polski w poszczególnych kategoriach. Emocji z pewnością tam nie zabraknie, bo to doskonała okazja do udowodnienia swojej formy i zrewanżowania się za MP.

Motocrossowe Mistrzostwa Polski wspiera strategiczny partner PKN ORLEN.

Wyniki VII Rundy Mistrzostw Polski MX

(inf. prasowa Biuro Prasowe ORLEN MX MP, tekst: Eliasz Dawidson)