Łukasz Kurowski  i ONEeleven Factory zapraszają wszystkich pasjonatów, zawodników oraz amatorów na szkolenie Motocrossowe w weekend majowy. W sobotę i niedzielę przewidziane jest szkolenie na torze klubu X-Racing w Suchodole Koło Tarczyna. Szkolenie będzie podzielone na dwie części. Tor ma podłoże twarde i jest bardzo techniczny. Warunki na torze będą bardzo dobre, gdyż zostanie on wyrównany. W poniedziałek zajęcia zaczniemy na torze w Kowali (woj. Świętokrzyskie) . Tor ten jest piaszczysty i bardzo wymagający. Wtorek nieco lżej, bo pojawimy się na torze w Dębskiej Woli (5 km od Kowali). Tor ten jest bardzo twardy i ma ciekawą nitkę oraz konfigurację skoków. Najprawdopodobniej w środę zawitamy do Ostrowca Świętokrzyskiego (tor piaszczysty). Można wziąć udział we wszystkich 5 dniach jak i w pojedynczym szkoleniu. Podczas weekendu, będzie spora porcja techniki, wiedzy oraz cennego doświadczenia Łukasza z którego możecie skorzystać. Nie obejdzie się też od teorii oraz ustawień zawieszeń, które mają ogromny wpływ na płynność oraz prędkość. Również będą sparingi na jedno lub dwa okrążenia tak, aby wprowadzić dla Was trochę rywalizacji.
Jeśli nie wiesz jak spędzić weekend majowy, a planujesz pojeździć motocyklem i chcesz podnieść swój poziom techniki oraz prędkości, odezwij się koniecznie. Atmosfera na szkoleniach jest wesoła i każdy jest omawiany indywidualne. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy ! ! !

Więcej informacji pod nr telefonu: 503934924 lub w wydarzeniu.

W tegorocznym sezonie koncern PKN Orlen został strategicznym sponsorem najważniejszych polskich serii kartingowych, w tym Rok Cup Poland. Już w najbliższy weekend Rokersi rozpoczynają rywalizację podczas pierwszej rundy w Toruniu.

Umowa pomiędzy PKN Orlen, a promotorami serii kartingowych w Polsce została zawarta na rok, a dodatkowo najlepsi kartingowcy zostaną objęci programem wsparcia Akademii Orlen Team. W ramach programu Akademii Orlen Team zawodnicy otrzymają nie tylko cenne nagrody rzeczowe, ale także będą mogli wziąć udział w specjalistycznych szkoleniach, testach i obozach przygotowawczych, prowadzonych przez czołowych polskich trenerów i instruktorów.

Warto wspomnieć, że w ostatnich latach polscy zawodnicy serii Rok Cup Poland należą do najlepszych kierowców w Europie. Odgrywają też znaczącą rolę na światowych rozgrywkach, triumfując m.in. w International Rok Cup Final, który organizowany jest we włoskim Lonato.

„Wejście takiej firmy jak PKN Orlen w sport kartingowy to wspaniała wiadomość” - powiedział Karol Basz, obecnie najwybitniejszy polski kierowca kartingowy i jedyny nasz reprezentant, który zdobył tytuł mistrza świata w tej dyscyplinie. - „Z własnego doświadczenia wiem, ile znaczy takie wsparcie, zwłaszcza na samym początku kariery, kiedy nawet najbardziej utalentowanym zawodnikom niezmiernie trudno jest się przebić. Patrząc na wieloletnie zaangażowanie Orlenu w sporty motorowe zarówno w kraju, jak i na świecie, jestem przekonany, że mocno przyczyni się to do popularyzacji kartingu, dzięki czemu młodzi, utalentowani zawodnicy będą mieli szansę się rozwijać w profesjonalnych warunkach. A to z pewnością zaowocuje w kolejnych latach i jeszcze więcej naszych kierowców będzie się liczyć na torach wyścigowych całego świata.”

Pierwsza rudna tegorocznego Rok Cup Poland odbędzie się w na torze AWIX Racing Arena w Toruniu. Na sobotę od godziny 10:30 zaplanowano treningi oficjalne, a o 12:30 rozpoczną się wyścigi kwalifikacyjne w poszczególnych klasach. Na niedzielę, po uroczystym otwarciu zawodów, zaplanowano wyścigi przedfinałowe (od 10:00) oraz finałowe (od 12:15).

Kalendarz Rok Cup Poland 2017

22-23/04/2017 Toruń

26-27/05/2017 Bydgoszcz

9-11/06/2017 Słomczyn

24-25/06/2017 Poznań

21-23/07/2017 Poznań

12-13/08/2017 Zielona Góra

09-10/09/2017 Toruń

(inf. prasowa Zespół Prasowy Rok Cup Poland 2016, fot.   Media4U - Motosport Media)

Beskid Hero – Hard Enduro Rally: nowy rozdział w historii polskich sportów motorowych

Austria ma swój Erzberg, Rumunia Red Bull Romaniacs, Włochy Hell’s Gate, a Polska Red Bull 111 Mega Watt, natomiast już od czerwca będzie miała także Beskid Hero. Pierwsze, trzydniowe górskie zawody hard enduro, podczas których 100 km piekielnie trudnej trasy oddzieli chłopców od mężczyzn. Bądźcie częścią tego historycznego wydarzenia!

Organizatorem Beskid Hero jest Sportainment, agencja rozwijająca sporty moto w Polsce, która dostarcza fanom mocnych emocji motocyklowych: Mistrzostwa Świata we Freestyle Motocrossie, międzynarodowe zawody Supercross - King of Poland, czy  Mistrzostwa Świata SuperEnduro (Kraków 2016). Sportainment po raz kolejny wychodzi na przeciw oczekiwaniom polskich zawodników i kibiców. Po zorganizowanych w 2016 roku, po raz pierwszy w historii polskiego sportu motorowego, zawodach Supercross (Atlas Arena), rok 2017 rozpoczyna jej kolejny, nowy rozdział. Beskid Hero to zawody wzorowane na znanych i cenionych imprezach Hard Enduro odbywających się w raju tej dyscypliny – Rumunii.   

Pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce to trzy dni ścigania w ciężkim górskim terenie. Techniczne zjazdy i podjazdy naszpikowane korzeniami i kamieniami, wąwozy rzeczne oraz techniczne ścieżki - to wszystko sprawi, że zawodnicy będą musieli pokonać własne słabości i dać z siebie wszystko. Tylko najtwardsi i najwytrwalsi przekroczą linię mety.

Jednak organizacja zawodów Hard Enduro to bardzo ciężki i długotrwały proces, któremu towarzyszy wiele petrurbacji związanych z dostępnością terenów górskich do jazdy na motocyklach:

Mamy nadzieję że każdy zawodnik, który ukończy rywalizację opuści teren zawodów z uśmiechem na twarzy i poczuciem zdrowego zmęczenia po trzech dniach jazdy na motocyklu w górach. Od samego początku apelujemy do Was zawodnicy i miłośnicy Hard Enduro żebyście pamiętali, że z ogromnym trudem i wysiłkiem udało nam się pozyskać tereny pod organizację tych zawodów. Chcemy, aby wpisały się one na stałe w kalendarz eventów motocyklowych i odbywały się cyklicznie przez wiele kolejnych lat stając się wizytówką polskiej sceny Hard Enduro. Tereny są udostępnione dla motocyklistów tylko i wyłącznie na czas zawodów. Wszystkich zawodników, amatorów Hard Enduro, jazdy na motocyklach w terenie oraz kibiców prosimy o uszanowanie naszych wysiłków i powstrzymanie się od jazdy po tym terenie zarówno przed jak i po zawodach. – mówi Tomasz Gagat, główny pomysłodawca wydarzenia.

Beskid Hero odbędzie się w dniach 2-4 czerwca 2017r., bazą wypadową będzie Góra Żar, a trasa prowadzić będzie przez tereny Beskidu Małego. Wyścig zostanie rozegrany w trzech kategoriach: Hobby, Expert oraz Masters. Limit zawodników wynosi 300 osób. Zapisy wystartują 15 kwietnia od godziny 9.00. Już teraz możecie śledzić na bieżąco informacje o zawodach tutaj.

(inf. prasowa sportainment.pl)